רנטגן

במרכז וטרינרי אורטופט נמצא מכשיר הרנטגן המדוייק והחדשני ביותר באיזור הדרום, כולל מכשור רנטגן דנטלי לצילומי שיניים!

מכשיר הרנטגן משמש לאבחון רפואי, לצורך איתור בעיות בגוף בעל החיים, כמו למשל: שברים , חבלות , חסימות ופגמים מולדים שאינם ניתנים לזיהוי בבדיקה רפואית שגרתית.

בזכות כושר החדירה הגבוה של קרני הרנטגן, הקרינה  יכולה לעבור דרך הרקמות הרכות ללא "בליעה", כך מתאפשר צילום שיקוף ברור של עצמים צפופים כגון: עצמות, מתכות, אבנים וכדומה.

בזכות טכנולוגיה זו ניתן לקבל תוצאות מדויקות תוך זמן קצר, ולהתאים את הטיפול הנדרש למטופל.

בדיקת דם

בדיקת הדם היא בדיקה שגרתית, המאפשרת חידוד בעת אבחון מצבו של המטופל . הבדיקה מתבצעת מווריד נוח לגישה, ומסייעת לגלות כמה וכמה סוגים של מצבים קליניים ומחלות, כמו למשל: אנמיה , בעיות קרישה , סוכרת , התייבשות, זיהומים שונים ועוד…

הבדיקה היא קצרה ומדויקת, שעשויה לאושש או לשלול את חשדות הווטרינר, ומעניקה לו כלי להעריך את מצבו הבריאותי של בעל החיים ולהתאים לו את המשך הטיפול הנכון.

אולטרסאונד

בדיקת אולטרסאונד היא בדיקה רפואית המעניקה הדמייה של איברים שונים בגוף, באמצעות שימוש בגלי קול בתדירויות גבוהות מסף השמיעה של בני האדם . הבדיקה היא בטוחה, אמינה ומהירה, המאפשרת אבחון במצבים רפואיים רבים ומגוונים, לדוגמא: בדיקת ומעקב הריון , אבחון מצבים דלקתיים וגידולים באיברים שונים, חיפוש גופים זרים במערכת העיכול ועוד.

הבדיקה היא חיצונית, ומתבצעת כאשר מכשיר הבדיקה (מתמר) מונח על העור עם כמות קטנה של ג'ל שקוף על בסיס מים המסייע להעביר את גלי הקול בצורה הטובה ביותר.

;