• 10 טיפים לגידול חיות מחמד בחודשי הקיץ החמים

   10 טיפים לגידול חיות מחמד בחודשי הקיץ החמים

   1. שתייה מרובה של מים – זה נושא חשוב לא רק לבני האדם, המים מהווים את הבסיס לקיומנו וחשוב לוודא שחיית המחמד שלכם שותה מים בימים החמים. דאגו שקערת המים תמיד מלאה במים נקיים, כי היא ממוקדמת בצד והמים אינם חמים לשתיה וכי יש לה תמיד מספיק.

   2. טיול קצר יותר – אם גם לכם יש הרגל יומי בו אתם עושים סיבוב קבוע עם הכלב, בנו לכם מסלול חלופי מקוצר יותר לימים חמים במיוחד. אל אף שהטיול הוא זמן חשוב מאוד לחיית המחמד, דאגו לתת לה את הזמן שלה באופן מקוצר יותר ולשמור עליה בפני השמש.

   3. אזור מוצל למחייה – במידה ואתם מגדלים את חיית המחמד בתוך הבית זו אינה בעיה, במידה והיא חיה בחוץ וודאו שיש לה אזור זמין תמיד שיש בו צל. שהייה ממושכת בשמש יכולה להוות סיכון אמיתי לבריאותה.

   4. תספורות קצרות ובזמן – גם אם אתם נוטים לספר את חיית המחמד אחת לפרק זמן מוגבל, במידה ומדובר בתקופה חמה במיוחד תספורת קצרה תעניק לחיית המחמד איכות חיים גבוהה יותר. בטח לא תרצו לטייל בימים החמים עם סוודר וגופייה, גם אם יעדיפו "לשים חולצה קצרה" ולהרגיש את האוויר.

   5. ריסוס בפני מזיקים – תקופת הקיץ מעירה את המזיקים ואי ביצוע פעולות של מניעה יאפשרו למזיקים כמו קרציות ופשפשים להגיע אל חיית המחמד שלכם ולהתרבות. לכן, דאגו לרסס את חיית המחמד ואת אזור המחייה שלה על מנת למנוע בעיות מיותרות מבעוד מועד.

   6. למגדלים חיית מחמד בחוץ – בדקו כי המקום בו מיקמתי את חיית המחמד מעניקה לה תנאים נוחים ביום יום. הדבר מתבטא במקום המשלב שמש עם צל, מקום אליו מגיע זרימת של אוויר שתוכל לצנן את חיית המחמד וכד'.

   7. מקלחות מרעננות בתדירות גבוהה יותר היא גם דרך מהנה עבור חיית המחמד להתקרר בימים החמים. נראה כי ישנם ימים חמים במיוחד, אלו ימים מתאימים בהחלט לצנן את הכלב או החתול במעט מים קרירים.

   8. טיפול רפואי הולם ותחזוקה מונעת – סעיף זה תקף האמת לכל ימי השנה אך די חשוב להעלות אותו. דאגו לקחת את חיית המחמד לטיפולים המונעים הדרושים והיו ערניים בנוגע למצבה הבריאותי. בשעת הצורך, דאגו לבקר אצל הווטרינר ולתת לחיית המחמד שלכם את הטוב ביותר כפי שמגיעה לה.

   9. לקחת אותם לטיול המשפחתי בפעם הבאה שאתם נוסעים לים או לטייל קצת בטבע, מתאים יותר למגדלים כלבים ומדובר בחוויה מהנה לכל בני המשפחה. אם לא ניסיתם, שווה בדיקה.

   10. המשיכו לתת לחיית המחמד שלכם יחס טוב ואכפתי – אם הגעתם לסעיף האחרון של המאמר כנראה שממש אכפת לכם מחיית המחמד שלכם ואתם מוכנים להשקיע זמן במטרה למצוא דרכים לשפר את איכות חייה. כל הכבוד לכם, חיית המחמד שלכם בהחלט זכתה J

   מקווים שהענקנו לכם ערך, צוות מרפאת אורטו-Pet.

   השאירו תגובה