8 טיפים לטיפול בחיות המחמד שלכם בחודשי הקיץ החמים

1. שתייה מרובה של מים – זה נושא חשוב לא רק לבני האדם, המים מהווים את הבסיס לקיומנו, וחשוב לוודא שחיית המחמד שלכם שותה מים בימים החמים. דאגו שקערת המים תמיד מלאה במים נקיים, כי היא ממוקדמת בצד והמים אינם חמים לשתיה, וכי יש לה תמיד כמות מספקת של מים.

2. טיול קצר יותר – אם גם לכם יש הרגל יומי בו אתם עושים סיבוב קבוע עם הכלב, בנו לכם מסלול חלופי מקוצר יותר לימים חמים במיוחד. אף על פי שהטיול הוא זמן חשוב מאוד לחיית המחמד, השתדלו להימנע מטיולים ארוכים, השתדלו לטייל בצל והימנעו משמש ישירה.

3. אזור מוצל למחייה – במידה ואתם מגדלים את חיית המחמד בתוך הבית זו אינה בעיה, במידה והיא חיה בחוץ – וודאו שיש לה אזור זמין מוצל. שהייה ממושכת בשמש יכולה להוות סיכונה אמיתית לבריאותה.

4. תספורות קצרות – גם אם אתם נוטים לספר את חיית המחמד אחת לפרק זמן מוגבל, במידה ומדובר בתקופה חמה במיוחד, תספורת קצרה תעניק לחיית המחמד איכות חיים גבוהה יותר. בטח לא תרצו לטייל בימים החמים עם סוודר וגופייה, גם הם יעדיפו "לשים חולצה קצרה" ולהרגיש את האוויר.

5. ריסוס בפני מזיקים – תקופת הקיץ מעירה את המזיקים, ואי ביצוע פעולות של מניעה יאפשרו למזיקים כמו קרציות ופשפשים להגיע אל חיית המחמד שלכם ולהתרבות. לכן, דאגו לבצע טיפולים מונעים בחיית המחמד שלכם ובאזור המחייה שלה, על מנת למנוע בעיות מיותרות מבעוד מועד.

6. מקלחות מרעננות –  מקלחות בתדירות גבוהה יותר הן דרך מהנה לצינון חיית המחמד שלכם בימים החמים. נראה כי ישנם ימים חמים במיוחד, אלו ימים מתאימים בהחלט לצנן את הכלב או החתול במעט מים צוננים ונעימים.

7. טיפול רפואי הולם ותחזוקה מונעת – סעיף זה תקף לכל ימי השנה אך די חשוב להעלות אותו – דאגו לקחת את חיית המחמד לטיפולים המונעים הדרושים והיו ערניים בנוגע למצבה הבריאותי. בשעת הצורך, דאגו לבקר אצל הווטרינר ולתת לחיית המחמד שלכם את הטוב ביותר, כפי שמגיעה לה.

8. המשיכו לתת לחיית המחמד שלכם יחס טוב ואכפתי – אם הגעתם לסעיף האחרון של המאמר, כנראה שממש אכפת לכם מחיית המחמד שלכם ואתם מוכנים להשקיע זמן במטרה למצוא דרכים לשפר את איכות חייה. כל הכבוד לכם, חיית המחמד שלכם בהחלט זכתה!

מקווים שהענקנו לכם ערך, צוות מרפאת אורטו-Pet.

שתפו אחרים

נוספים שיכולים לעניין

מעדיפים שנחזור אליכם? 

השאירו פרטים ותיענו בהקדם. 

דילוג לתוכן