נטישת כלבים

בעלי חיים רבים ננטשים, בתדירות גבוה מאשר שיערתם לעצמכם…
למה דווקא כלבים למעשה..? ישנן שלל סיבות שבגללן זה קורה..

לא בטוח שאותם הבעלים לקחו כמה רגעי מחשבה למה שעשוי לקרות לכלב בחוץ.. מה הוא יעבור ואיזו הישרדות קשה זאת עבורו לאחר שהתרגל לבית חם.

למה נוטשים כלבים..?

  • אימוץ או רכישה מהסיבות הלא נכונות- יופי, הכלב נהפך ל"אקססורי" עבור האדם, כמו מעין תכשיט שמהדר את המראה וזו תופעה נפוצה מאוד.
    * אימוץ או רכישת כלב לבקשת הילדים- ההורים לא בטוחים אם כלב מתאים כרגע בלוח הזמנים העמוס שלהם, או למצבם הכלכלי, בכל זאת מדובר בתחזוקה.. אבל הילדים מבקשים.. אז מביאים בכל זאת ואז מגלים בהמשך שההוצאות, הטיפול הכללי והזמן שצריך להקדיש לבעל החיים לא תואמים את אורך החיים של הבעלים.
  • מעבר דירה וחוסר נוחות בהחזקת הכלב, נניח מבית עם גינה לבית ללא , בית קומות שפחות נוח לבעלים שהכלב יהיה קבוע בתוך הבית.
  • בעיות רפואיות שצצות לכלב או טיפול וטרינרי סדיר כמו חיסונים וכו' שעלותם יקרה עבור הבעלים , הוצאה מפתיעה ולא נוחה לכיס, שמחייבת אמנם פתרון רפואי, כלכלית לא מתאפשר ונאלצים לוותר על הכלב..
  • הוצאות כספיות מעבר לטיפולים וטרינרים כמו על מזון, טיפוח, תספורות, הדברה וכו'.
  • הכלב מלכלך, הורס ריהוט וחפצים, חסר משמעת.
  • התנהגות סוררת וחוסר ציות, כשלא מצליחים לאלף את הכלב ולא עושים זאת נכונה, זה עשוי להפריע מאוד לבעלים.
  • זקנה- עצוב? אך מאוד מאוד קיים. בעלים רבים נוטשים את כלבם כי התבגר ואינו כפי שהיה בעבר…

מה קורה לכלב הננטש?

אז אחרי שקראנו המון סיבות לנטישה, אולי כדאי שנבין מה קורה לכלב כשאנחנו נוטשים אותו…
הכלב, שהיה רגיל לבית חם, מזון וטיפול מסור, אינו רגיל להתמודד עם קור וחום שלא תחת קורת גג, לא רגיל לחיפוש אחר מזון ולחיי הרחוב, נאלץ להתמודד לפתע עם הישרדות יומיומית קשה, שלעיתים לא רחוקות לצערנו מובילה למוות …
קשה להמשיך להחזיק בכלב..? כלכלית יש אפשרויות רבות כמו חבילות טיפול במרפאה וטרינרית שמוזילות עלויות עד מאוד, אם הקושי הוא מבחינת לו"ז או כל סיבה אחרת, שלחו אותו לאימוץ, ניתן להעזר ב"צער בעלי חיים" או כל גוף/עמותה המטפלים בתחום, הציעו אותו למסירה…אל תשליכו אותו להתמודד עם חיי הרחוב…
הכל יהיה עדיף על נטישה…
אצלנו צוות אורטופט בית חולים וטרינרי בבאר שבע יוכל לסייע, לייעץ, להתאים חבילות טיפול בעלויות נוחות. חשוב מאוד לחשוב על הכלב שלכם כעל בן משפחה שלא הייתם נוטשים, בעלי חיים בשבילינו הם יקרים ,וחייהם ואיכות חייהם חשובה לנו מאוד, כך גם הנוחות של הבעלים.
נוכל לייעץ ולסייע גם במקרי חירום, אם חיפשתם עזרה בדרום צוות אורטופט , מרפאה וטרינרית בבאר שבע מעניק טיפול וטרינרי בבאר שבע, אל תהססו לפנות בכל שאלה.

שתפו אחרים

נוספים שיכולים לעניין

מעדיפים שנחזור אליכם? 

השאירו פרטים ותיענו בהקדם. 

דילוג לתוכן